Qofte Patatesh

Përbërësit: 800gr patate te ziera, 2 veze, 3 luge miell, 50gr gjalpe, 100gr kaqkavall, 100gr djathe i shkrire, 1/2 luge piper i kuq, 2 luge […]

Domate Jeshile Turshi

Përbërësit: 2 kg. domate jeshile (të vogla), 2 karrota, Për tegull: 7 thelpij hudhër, 2 lugë kripë e trash, 1 gotë e çajit uthull, Ujë. […]

Makarona Me Sos Djeges

Përbërësit: 250gr makarona, 1 luge kripe spec, 1 patellxhan, 1 domate, 1/2 koke qepe, 150ml salce domatesh, 50gr parmezan, 1/2 luge sheqer i verdhe, sos […]

Pjeshka

Përbërësit: 3 vezë 180gr sheqer 225ml vaj 3 lugë qumësht 1 kese vanill sheqer 2 kese pluhur për pjekurina 450gr miell Për fillin:350gr marmeladë dhe […]

Qofte – shtëpie

Qofte – shtëpie Përbërësit: -300 gr mish i bluar; -200 gr thërrime buke; -3 ve; -200 gr parmesan; -2 thelpinj hudhëre; -1/2 qepë e kuqe; […]

1 2 3